فروشگاه zaringolab قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی سوالات متداول مشاوره و پشتیبانی : 09133627304

سبد خرید تجهیزات زرین گلاب
0 مورد

عرقیات مضر در دوران بارداری و جایگزین مفید آن ها

عرقیات مضر در دوران بارداری و جایگزین مفید آن ها

بارداری دوران خاصی از زندگی است که نیازمند وسواس و دقت های خاصی می باشد. مادر و پدر تمام سعی خود را به کار می بندند تا کودکی سالم داشته باشند و مادر در تمام این دوران زیر نظر پزشک خود مراقبت های ویژه ای را دریافت می کند. اغلب مادران در دوران بارداری ممنوعیت های خاصی از جمله ممنوعیت های غذایی و دارویی دارند. این ممنوعیت ها دو دسته هستند؛ ممنوعیت های شخصی که این ممنوعیت ها به ویژگی های جسمانی مادر بستگی دارد و ممنوعیت های عمومی که به طور کلی می توان در رابطه با تمام مادران باردار به آن ها اشاره نمود. در این مقاله بنابر تناسب موضوع با وب سایت به عرقیات گیاهی پرداخته ایم و عرقیات مضر در دوران بارداری و جایگزین مفید آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم و اشاره خواهیم کرد که چرا برخی از عرقیات گیاهی در دوران بارداری مضر هستند؟

 

نوشیدن این عرقیات گیاهی در دوران بارداری ممنوع

دقت داشته باشید که مصرف این عرقیات گیاهی هم برای مادران و هم برای جنین عوارض جانبی به همراه دارد. ضمناً علاوه بر آنچه ممنوعیت نامیده می‌شود، مصرف عرقیات گیاهی در دوران بارداری باید با مشاوره و نظر پزشک همراه باشد. شاید این سوال برای افراد پیش بیایید که چرا نوشیدن این عرقیات گیاهی در دوران بارداری ممنوع است؟ برخی عرقیات گیاهی عصاره غلیظ گیاهان هستند که بسیار قوی بوده و به دلیل حساسیت مادران و جنین در دوران بارداری لازم است این عرقیات با دقت و وسواس زیادی مصرف شود. در ادامه چند مورد از عرقیات گیاهی ممنوع شده در دوران بارداری را مورد بررسی قرار می دهیم.

عرق گیاهی سنبل الطیب

توجه داشته باشید که مصرف عرق سنبل الطیب در دوران بارداری ممنوع است؛ چرا که موجب آسیب رسیدن به کلیه ها می شود. ترکیبات تشکیل دهنده سنبل الطیب به حدی قوی هستند که در دوران غیر از بارداری هم باید با میزان صحیح مصرف شود. به هیچ عنوان عرقیات گیاهی خصوصاً عرقیاتی شبیه به عرق گیاهی سنبل الطیب که ترکیبات قوی در خود دارند را بیش از حد مجاز مصرف نکنید. توصیه می کنیم اصلا از عرق سنبل الطیب در دوران بارداری، به هیچ وجه استفاده نکنید.

مصرف عرق شیرین بیان در دوارن بارداری ممنوع

درست است که عرق گیاهی شیرین بیان بسیار پرکاربرد بوده و در رابطه با درمان های مربوط به معده مورد استفاده قرار می گیرد اما در کنار فوایدی که دارد، اصلا در دوران بارداری مصرف آن توصیه نمی شود. به طور کلی هنگام مصرف عرقیات گیاهی در دوران بارداری به این نکته مهم توجه داشته باشید که مصرف عرق شیرین بیان در دوران بارداری مطلقا ممنوع است زیرا عرق گیاهی شیرین بیان، فشارخون را بالا برده که سبب به خطر افتادن سلامت جنین و در برخی موارد به سقط جنین منجر می شود؛ به همین دلیل است که مصرف آن در دوران بارداری ممنوع شده است.

عرق نعنا در دوران بارداری

عرق گیاهی نعناع منجر به ریفلاکس اسید معده و در اصطلاح ترش شدن معده می شود. اگرچه عرق نعنا یکی از بهترین درمان ها برای نفخ شکم می باشد، اما در دوران بارداری به سراغ این درمان نروید. عرق گیاه نعنا نیز همانند سایر عرقیات گیاهی معرفی شده در این مقاله دارای ترکیبات قوی است که برای دوران بارداری توصیه نمی شود.

هرچند عرق نعناع برای درمان کسالت و خستگی مناسب است اما توصیه می کنیم از عرق نعنا دوران بارداری استفاده نکنید. زنان باردار می توانند برای رفع کسالت و خستگی در دوران بارداری تعدادی از برگ گیاه نعناع تازه را روی محل درد قرار داده و با پارچه نخی ببندند. برای مثال در زمان های سردرد قرار دادن چند برگ نعناع تازه زیر کلاه یا روسری می تواند تسکین دهنده درد باشد.

مصرف عرق زیره در دوران بارداری

بیشترین کاربرد عرق گیاهی زیره مربوط به لاغری است. عرق زیره همانند عرق گیاه شوید چربی سوز بسیار قوی می باشد که حتی در افراد عادی هم اگر بیش از حد مجاز مصرف شود با از بین بردن چربی های مفید و بدن عوارض جبران ناپذیری را به همراه دارد. مصرف عرق زیره در دوران بارداری ممنوع است زیرا مصرف عرق زیره در این دوران موجب تیره کردن پوست نوزاد شده و همچنین احتمال ابتلای زردی در نوزاد را افزایش می دهد.

عرق گیاهی رازیانه در دوران بارداری

دوران بارداری، دوران بسیار متفاوتی است که هورمون های بدن بسیار متفاوت ترشح می شوند و باید به میزان هورمون های توجه داشت تا مادر و چنین در سلامت کامل باشند. برخی هورمون ها در دوران غیر بارداری ترشح می ‌شوند که نباید در دوران بارداری ترشح شوند و مصرف برخی عرقیات گیاهی تحریک کننده ترشح این هورمون ها است.

طبیعتا مصرف برخی از عرقیات گیاهی در دوران بارداری باید ممنوع باشند. از جمله عرقیات گیاهی مضر در دوران بارداری می توان به عرق رازایانه اشاره کرد. عرق گیاهی رازیانه به دلیل خاصیت تقویت هورمونی که دارد از عرقیات مضر در دوران بارداری است که به هیچ عنوان در دوران بارداری نباید مورد استفاده قرار گیرند؛ چرا که به علت تقویت هورمون های زنانه مصرف عرق رازیانه در دوران بارداری، به سقط جنین منجر می شود.

مصرف عرق گل گاوزبان در دوران بارداری درست است؟

عرق گل گاوزبان خواص بسیار زیادی برای آرامش اعصاب و تنظیم هورمون های بدن دارد اما مصرف عرق گل گاوزبان در دوران بارداری توصیه نمی شود. به دلیل وجود ماده آلاکوئید در گیاه گاوزبان، مصرف این گیاه چه به صورت دمنوش چه عرق گیاهی آن در دوران بارداری تاثیر منفی بر سلامت مادر و جنین می گذارد. مصرف عرق گل گاوزبان در دوران بارداری ممنوع است و ممکن است باعث سقط جنین شود. به گفته پزشکان طب سنتی، مصرف عرق گل گاوزبان در ماه های ابتدایی بارداری موجب خونریزی مادر شده و عوارض جبران ناپذیری خواهد داشت.

 

عرقیات گیاهی مفید در دوران بارداری

در کنار لیست عرقیاتی که در دوران بارداری ممنوع هستند؛ لیست دیگری وجود دارد که عرقیات گیاهی مفید در دوران بارداری را معرفی می‌ کند. از جمله این عرقیات می‌توان به عرق گیاهی خارخاسک اشاره کرد که برای تصفیه خون و رفع مشکلات پوستی از جمله کهیر و خارش بدن بسیار مفید است.

عرق گیاهی خارشتر به دلیل ضدعفونی کردن مجاری ادرار، عرق گیاه آویشن به دلیل درمان تنگی نفس و تنظیم غلظت اکسیژن در خون، عرق بهار نارنج برای حفظ آرامش و تسکین درد های ناشی از بارداری و وضعیت خاص جسمانی مادر، عرق اسطوخودوس به دلیل درمان اضطراب و استرس مادران باردار، عرق گیاهی بادرنجبویه به دلیل رفع کسالت خستگی و همچنین رفع حالت تهوع در دوران بارداری اشاره نمود. ناگفته نماند مصرف این عرقیات مفید در دوران بارداری باید تحت نظر پزشک متخصص باشد.

 

راهنمای خرید بهترین عرقیات گیاهی

در نهایت لازم است یادآور شویم هنگام مصرف عرق گیاهی به کیفیت و اصالت عرق گیاهی دقت داشته باشید؛ چرا که این نوشیدنی ها مستقیماً با سلامتی مصرف‌ کننده تاثیر داشته و اگر از کیفیت و سلامت کافی برخوردار نباشد عوارض جانبی خطرناکی به همراه خواهد داشت. ضمن اینکه عرقیات گیاهی تقلبی اسانس ها و مواد های شیمیایی هستند که به هیچ عنوان نوشیدن آنها توصیه نمی شود. برای خرید بهترین عرقیات گیاهی کاشان می توانید به فروشگاه زرین گلاب مراجعه کرده و بهترین عرقیات گیاهی مفید در دوران بارداری را با کیفیت درجه یک و قیمت مناسب خریداری نمایید.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  قوانین و مقررات خرید از فروشگاه اینترنتی زرین گلاب
•  درباره فروشگاه زرین گلاب
•  شماره حساب های مجموعه زرین گلاب
•  بهترین قیمت محصولات زرین گلاب
•  بهترین کیفیت در خرید محصولات زرین گلاب

اطلاعات تماس فروشگاه

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552710 - 03155448608
واحد پشتیبانی : 09133627304
آدرس دفتر تهران : فلکه دوم صادقیه - برج گلدیس - طبقه هفتم
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان